Нюкасъл постигна трета поредна победа във Висшата лига, след като

...

Нюкасъл се върна на победния път след трите поредни загуби

Нюкасъл реализира трета поредна победа във Висшата лига, откакто преди този момент бе в серия от толкоз поредни провали. „ Свраките “ се постановиха с 2:0 вкъщи против Бърнли в мач от седмия кръг, с което събраха 12 точки на осмото място, до момента в който противникът им е 19-и с 1.

Бърнли стартира по-активно срещата и в четвъртата минута можеше да излезе напред в резултата, откакто Заки Амдуни нанесе прекрасен удар от наказателното поле, само че Ник Поуп се оправи.

Десет минути по-късно Нюкасъл поведе. Киърън Трипиър откри Мигел Алмирон, който с удар от границата на наказателното поле не остави шансове на Джеймс Трафорд.

В 27-ата минута Александър Исак остана самичък против вратаря, който избави, при добавката шведският нападател не съумя да уцели очертанията на вратата. До края на първата част Трафорд отрази два рискови удара на Елиът Андерсън.

В 76-ата минута Нюкасъл стигна до второ попадение, откакто Александър Исак осъществя дузпа, отсъдена за нарушаване на Амин Ал Дахил против Антъни Гордън. Три минути по-късно Ал Дахил можеше да се реваншира, откакто нанесе удар с глава след центриране от корнер, само че Поуп избави.
Източник: novsport.com