Нюкасъл излезе на второ място във временното класиране на Премиър

...

Нюкасъл се разправи с Лестър за нула време и излезе на второ място

Нюкасъл излезе на второ място във краткотрайното класиране на Премиър лийг, откакто " свраките " пречупиха с 3:0 Лестър като посетител в дуел от 17-ия кръг, с който британският шампионат бе възобновен. Крис Ууд (3`-д), Мигел Алмирон (7`) и Жоелинтон (32`) взеха решение всичко в интерес на отбора на Еди Хау още до почивката. За Нюкасъл това бе шеста поредна победа в шампионата, а последната и единствена загуба на " свраките " през този сезон въобще бе още в края на август, когато те отстъпиха на Ливърпул. Лестър също бе в добра форма преди паузата поради Световното, откакто завоюва 13 точки в последните си шест мача в шампионата, само че през днешния ден отборът на Брендън Роджърс бе надалеч от този добър темп. Така Нюкасъл изпревари с точка първенеца Манчестър Сити, който в сряда гостува на Лийдс в последния мач от кръга.

" Свраките " започнаха стремително и значително взеха решение всичко след единствено седем минути игра, след които задатъкът на гостите бе от два гола. Още във втората Амарти работи несръчно в наказателното поле и препъна Жоелинтон. Дузпата за Нюкасъл бе безспорна, а Крис Уууд я извърши безапелационно - 1:0. В седмата минута Алмирон удвои, откакто напряко положително двойно с Бруно Гимараеш и стреля с левия края около Уорд за 2:0. Това бе девети го за парагваеца в 16 мача за него в Премиър лийг през този сезон.

В 32-рата минута Жоелинтон направи 3:0, засичайки с глава центриране от корнер на Трипиър. Оттук насетне този дуел излезе отвън обсега на Лестър.

През второто полувреме домакините пробваха да трансформират нещо и заиграха малко по-добре, само че по този начин и не съумяха да стигнат до гол. Положенията пред Поуп бяха необичайност, като най-близо до гол бе Харви Барнс, само че Ботман се намеси добре в решаващия миг от тази обстановка.

Снимки: Imago