Нови десет мача от 21 кръг за първенството на ЮЗ

...

Марек със загуба от третия отбор на ЦСКА 1948, но запази лидерството

Нови 10 мача от 21 кръг за шампионата на ЮЗ трета лига се изиграха по терените на Югозападна България. Бяха маркирани общо 35 гола, от които 19 за домакините и 16 за гостите. Група А: В изиграните пет мача бяха маркирани 16 гола, от които 6 за домакините и 10 за гостите.На стадион Сливнишки воин в гр.Сливница се срещнаха тимовете на локалния едноименен отбор и Чавдар Етрополе. Стана същинско дерби, което бе ръководено на равнище от Ивайло Стоянов. Първият гол в срещата означи Андон Гущеров в 34-та минута  за гостите. Изравнителното попадение бе дело на Димитър Панталеев в 58-ма минута. По един червен за всеки тим сподели арбитъра на Атанас Няголов от домакините и Емил Трендафилов от гостите. С това тъждество тимът на Чавдар остана на 2-ро място в таблицата с 44 точки, 1 по-малко от краткотрайния лидер Марек, а Сливнишки воин е 4-ти с 32 точки.  Отборът на Сливнишки воин в последния кръг от първата част на шампионата ще гостува на Банско Тийм, а Чавдар ще семейства ЦСКА 1948 ІІІ.На стадион Христо Ботев в град Ихтиман се срещнаха тимовете на локалния Ботев и ФК Банско Тийм Сдружение-Банско. Този мач бе от извънредно значимо значение за тима на гостите, които единствено при победа съхраняваха очакванията си за реализиране на задачата, сложена от управлението – класиране в първата петица в края на груповата фаза. Възпитаниците на играещия треньорски тандем Борис Галчев и Иван Топузов знаеха защо играят, дадоха всичко от себе си и с голове на Денис Ангелов в 56-та и Станислав Ангелов в 61-ва минути поведоха в резултата с 0:2. Ивайло Величков от Ботев съумя да понижи на 1:2 и този резултата се резервира до края на срещата. При това състояние тимът на Банско се озова на 5-тото място с 31 точки и измести Славия ІІ от петицата, които останаха с 29 точки. Този мач бе управителен предстоящо на високо равнище от известния с независимо съдийство Димитър Буров, който остави футболистите да покажат на какво са способни без да повлиява с дейностите си на резултата от играта. Отборът на Ботев Ихтиман на 11 март ще гостува на Пирин Гоце Делчев, а Банско ще одобри на стадион Свети Петър Сливнишки воин Сливница.На стадион Раковски в столицата се срещнаха тимовете на ФК Левски Раковски и Пирин Гоце Делчев. Мачът стартира добре за тима на домакините, които посредством Марио Георгиев в 11-та минута откриха за 1:0. Това не отчая футболистите на гостите и те изравниха в 25-та минута посредством Виктор Шишков. При този резултат 1:1 приключи първото полувреме. Второто полувреме футболистите на Пирин Гоце Делчев изиграха на доста високи обороти и нанизаха три попадения във вратата на Деян Донков от домакините след удари на Илия Карапетров в 64-та, Абдула Кичуков в 68-ма и Иса Мерсин в даденото продължение от основния арбитър Мартин Марков. В 74-та минута Марио Георгиев от домакините вкара второто си попадение от дузпа,но то се оказа незадоволително за продобиване най-малко на точка. При това състояние тимът на Пирин Гоце Делчев е към този момент с 9 точки и съкрати разликата от намиращите се  преди него Левски Раковски и Ботев Ихтиман на 6 точки. Отборът на Левски Раковски остана на предпоследното 10-то място. Отборът на Левски Раковски  на 11 март ще гостува на Балкан Ботевград, а Пирин Гоце Делчев ще семейства на Ботев Ихтиман.На стадиона на 57-мо СОУ в столицата  играха тимовете на Септември ІІ София и Балкан Ботевград.  Възпитаниците на Иван Редовски бяха по-добрия тим на терена и с голове на Павел Петков в 14-та и автогол на Николас Пенев в 51-ва минути  завоюваха срещата с 2:0 и с прибавените три точки са 3-ти във краткотрайното класиране с 37 точки. Отборът на Септември е на 7-мо място с 23 точки. В идващия кръг тимът на Септември ІІ София ще почива, а Балкан ще одобри Левски Раковски.На затревения терен на НСА се срещнаха третият тим на ЦСКА 1948 и Марек 1915 Дупница. Този мач не бе от значително значение за тима на гостите, само че бе редно да продължат победния си ход и да потвърдят, че ненапразно са на върха на таблицата. Опасенията на старши треньора на гостуващия отбор Танчо Калпаков, че не трябва да се подценява в никакъв случай противниковия отбор, с цел да не се доближи до нещо нежелателно, се оказаха ревни точно в този дуел. Отборът на Марек стартира мощно срещата, означи прелестен гол още първоначално й посредством Николай Ганчев, само че последователно понижи темпото, започнаха футболистите да бъркат и всичко това предвещаваше, че може да се стигне до нещо нежелателно. През втората част на срещата тимът на домакините заигра на надалеч по-високи обороти, с доста примамка и предпочитание, като ненапразно бяха включени и футболисти от втория отбор на клуба. В 71-ва минута Антон Бакалов от домакините изравни резултата. Минута по-късно Християн Бойчев вкара нов гол и резултата стана 2:1. В 89-та минута основният арбитър Мурад Адем, който управлява срещата вещо и обективно, сподели втори жълт и червен картон на Станислав Спасов от домакините. Футболистите на Марек пробваха най-малко да изравнят резултата, само че не съумяха и по този начин записаха втори несполучлив мач от началото на шампионата против третия тим на ЦСКА 1948, а през есента приключиха наедно с тях в Дупница. Дано резултата от този мач послужи като урок на футболистите на Марек, тъй като ги чакат доста тежки дуели през втората фаза на шампионата и там би трябвало да покажат радикално друга игра от последния мач и се озоват там, където им е мястото от идващото състезание – втора професионална лига. На 11 март тимът на ЦСКА 1948 ІІІ ще гостува на Чавдар Етрополе, а Марек ще одобри на стадион Бончук Славия ІІ София. Група Б: В изиграните пет мача бяха маркирани 19 гола, от които 13 за домакините и 6 за гостите.На помощния терен с изкуствено покритие на стадион Георги Аспарухов на Герена се срещнаха тимовете на Левски ІІ София и Септември Симитли. И двата тима имаха потребността от продобиване на този мач, с цел да запазят очакванията си вероятно за класиране измежду първите пет в края на първата фаза. Срещата бе оспорвана, с положения и пред двете порти, само че до края на първата част не бе маркиран гол. След почивката първи откриха резултата гостите посредством Стилян Спасов в 59-та минута. Опитите на футболистите на домакините посредством Борислав Рупанов, Калоян Стрински, Кристиян Белмустаков и Калоян Петков за равнене на резултата се оказаха безуспешни, тъй като отбраната на гостите бе добре подредена, а и ударите на младите левскари не бяха точни. В последните минути на срещата възпитаниците на Елин Топузаков заиграха по-организирано и по-точно и след гол на Антоан Стоянов в 86-та минута от дузпа и на Калоян Стрински в продължението доведоха резултата до 2:1. След този получен резултат тимът на Левски ІІ е 6-ти във краткотрайното класиране с 26 точки, с 1 по-малко от тима на Оборище, който е 5-ти.  В идващия кръг Левски ІІ ще гостува на Рилски състезател Самоков, а Септември Симитли ще семейства на ЦСКА ІІ София.На стадион Септември в град Разлог се срещнаха тимовете на локалния Пирин и Рилски състезател Самоков. Отборът на домакините, воден от старши  треньора Димитър Мавродиев, изигра най-хубавия си мач откогато той е поел отбора и победи устремилия се към петото място отбор от Самоков с 4:1. Головата сметка за тима на Пирин откри капитана Красимир Шапкаров в 3-та минута. В 40-та минута Александър Александров-Аци повиши на 2:0. В 58-ма минута Александър Бакалов направи резултата типичен – 3:0. В 66-та минута Цветан Митев  от тима на гостите понижи на 3:1. В даденото продължение Аци означи втория си гол в срещата и направи резултата 4:1 за Пирин Разлог. С тази победа тимът на Пирин Разлог е на 9-то място с 15 точки, измествайки тима на Гранит, който има 13. Веднага след загубата на Рилски състезател наставникът Николай Николов, прочут с трудолюбието и честността си, пое виновността за загубата напълно върху себе си и подаде оставка, която бе призната от управлението на клеба и от вторник старши треньор на самоковския тим е Адалберт Зафиров, като ще му оказват помощ играещите Орлин Старокин и Радослав Василев. При това състояние тимът на Рилски състезател остана на 8-мо място с 24 точки, с 3 по-малко от 5-тия Оборище Панагюрище. Пирин Разлог на 11 март ще гостува на Гранит Владая, а Рлиски състезател ще семейства на Левски ІІ София.На градския стадион в Сандански се срещнаха тимовете на локалния Вихрен и Гранит Владая. Отборът на домакините знаеше защо играе и с надалеч по-добри дейности на терена съумя да победи с 4:1 с голове, маркирани от Рафаил Пърликов в 24-та, Чигозие Удожи в 30-та, Флавио Карвальо в 73-та и Даниел Пехливанов в 84-та минути. Почетното попадение за Гранит бе дело на Николай Щерев в 36-та минута. Така Вихрен е на 2-ро място във краткотрайното класиране с 41 точки, с 3 по-малко от краткотрайния лидер Костинброд, а Гранит е предпоследен с 13 точки.  Отборът на Вихрен на 11 март ще гостува на водача ОФК Костинброд, а Гранит ще одобри във Владая Пирин Разлог.На стадион Георги Бенковски в град Костинброд се срещнаха тимовете на Сдружение ОФК Костинброд 2012 и ФК Оборище Панагюрище-Панагюрище. Срещата стартира с гол на домакините, маркиран в 3-та минута от Борислав Будинов. В 15-та минута основният арбитър Благой Манов отсъди дузпа в интерес на гостите за попречване на Георги Кременлиев, която Никола Лалев трансформира в гол за 1:1. Втория гол в срещата за домакините означи Борислав Будинов в 39-та минута за 2:1. Правеше усещане, че и двете попадения за домакините бяха маркирани по еднакъв метод след центриране и удар с глава на оставения непокрит Будинов. Напрежението на терена се повиши доста. В 29-та минута Петьо Иванов от тима на Костинброд получи червен картон от основния съдия Благой Манов, а минута по-късно пътя за съблекалнята пое и Кирил Вълов от аварийна пейка. При това състояние срещата се доигра с човек по-малко от главния състав за тима на домакините им, а аварийна им пейка понижа с един футболист. През втората част на срещата нямаше ново попадение и по този начин мачът приключи при резултат 2:1 за Сдружение ОФК Костинброд 2012, които със извоюваните нови три точки останаха на върха на таблицата с 44 точки, а Оборище са 5-ти с 27 точки.  В събота Костинброд ще гостува на ФК Кюстендил, а Оборище ще семейства на Вихрен Сандански.На стадион Доброславци се срещнаха тимовете на локалния Надежда и ФК Кюстендил. Отборът на гостите заигра по-добре на терена и с попадения на Любослав Любомиров и Христо Младенов резултата стана 0:2. В даденото продължение домакините съумяха да отбележат почетно попадение посредством Николай Трайков за 1:2. Главният арбитър Владислав Макавеев в 78-ма минута сподели втори жълт и червен картон на Майкъл Георгиев от ФК Кюстендил. С тази победа тимът на ФК Кюстендил е на 3-то място с 40 точки, с 1 по-малко от Вихрен и 4 по-малко от лид
Източник: novsport.com