Новакът Жирона не изневери на традицията от последните седмици да

...

Домакинска победа изкачи Жирона до 8-ото място

Новакът Жирона не изневери на традицията от последните седмици да играе доста мощно вкъщи. Каталунският отбор победи с 3:0 Леганес и се придвижи с три позиции нагоре, до 8-ото място в класирането на Ла Лига. Кристиан Стуани откри резултата от дузпа, Порту вкара втори гол още до почивката, а в края на дуела Хуанпе довърши гостите.

Леганес не съумя да се разпише в трети следващ турнирен мач и се намира в средата на таблицата. Днешният двобой образно сподели тъй като тимът на Асиер Гаритано е третият с минимум маркирани голове в шампионата. Гостите играха едва през първото полувреме, а по-късно нямаха сили даже за непълен поврат.

МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА
СТАТИСТИКА ОТ МАЧА
КЛАСИРАНЕ
ГОЛМАЙСТОРИ
ПРОГРАМА Примера дивисион 24 кръг, петък 16 февруари  Жирона 3:0краен резулат  Леганес