Норич води с 2:0 на шампиона Манчестър Сити на Кероу

...

Норич 2:0 Манчестър Сити, Маклийн и Кантуел изненадаха шампионите

Норич води с 2:0 на първенеца Манчестър Сити на " Кероу Роуд ", като " жителите " ще търсят наложително успеха, с цел да съкратят разликата от водача Ливърпул, която сега е пет точки. Кени Маклийн откри резултата в 19-ата минута. Тод Кантуел удвои в 28-ата. Джосеп Гуардиола е направил три промени - Джон Стоунс стартира вместо контузения Аймерик Лапорт. Бернардо Силва заменя Рияд Марез, а Илкай Гюндоган започва вместо Кевин де Бройне, който е на скамейката за началото.

Мениджърът на домакините Даниел Фарке е заставен да направи четири насилствени промени в своя състав, поради многото контузени играчи. Сам Байръм, Ибрахим Амаду, Кени Маклийн и Алекс Тетей стартират през днешния ден. Манчестър Сити имаше териториално преимущество и всекидневно владееше топката повече, само че не съумя да сътвори някакви особени рискове в първия 1/4 час. В 18-ата минута Норич стигна до първия си корнер, който бе признат въодушевено от почитателите на Норич. Оказа се, че има за какво, защото след неговото осъществяване, Маклийн засече с глава топката на близката греда и даде задатък на " канарчетата ". Агуеро пропусна първата по-чиста опция за Сити в 28-ата минута, когато засече на далечната греда центриране на Стърлинг. Аржентинецът обаче не съумя да натисне топката с глава и стреля над вратата. Веднага по-късно Норич провежда страхотна офанзива. Буендия изведе Пуки зад защитата, Кантуал го поддържа отляво, а Кайл Уокър бе останал самичък в защита за Сити. Пуки пусна към Кантуел, който без проблем вкара от близко за 2:0.
2 - Manchester City have conceded twice in the opening half-hour of a Premier League game for only the second time under Pep Guardiola (also vs Leicester City in December 2016). Shocked. pic.twitter.com/ZBnNEqmuaX
— OptaJoe (@OptaJoe) September 14, 2019
Манчестър Сити отговори с удар в гредата на Рахийм Стърлинг в 31-вата минута. Две минути по-късно Норич трябваше да получи дузпа, откакто топката срещна ръката на Стоунс след корнер пред вратата на Едерсон. Сигнал обаче не последва, а и ВАР неразбираемо за какво не поправя решението на основния рефер. ГЛЕДАЙТЕ НА ЖИВО ТУК!
СЪСТАВИТЕ И СТАТИСТИКА ТУК!
РАЗВОЯТ МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА ТУК!
Премиър лийг 5 кръг, събота 14 септември  Норич Сити 2:145 минута  Манчестър Сити