Нидерландия спечели драматична победа с 3:2 (25:20, 25:23, 22:25, 18:25,

...

Нидерландия победи Германия и ще спори с Италия на четвъртфинала на европейското първенство по волейбол

Нидерландия завоюва трагична победа с 3:2 (25:20, 25:23, 22:25, 18:25, 15:12) против Германия и се класира на четвъртфиналите на европейското състезание по волейбол за мъже. Във финалната осмица " лалетата " ще срещнат домакините на шампионата Италия в Бари на 12 септември.

Нидерландия взе бързо преднина от два гейма на германците, които обаче съумяха да стигнат до тайбрек. В него Бундестимът взе преднина посредством Тобиас Крик, само че остатъкът от решаващата част бе следена от нидерландците.

Нимир Абдел-Азиз направи три следващи точки за 5:2 в интерес на " лалетата ", които въпреки всичко разрешиха равнене за 8:8 и 10:10. Звездата на Халкбанк Анкара обаче продължи серията си и направи последната точка за 15:12. Абдел-Азиз приключи 18 точки в мача, а най-резултатен бе Гьорги Грозер от Германия с 22.

Италианците надделяха с 3:0 (25:20, 25:12, 25:15) Република Северна Македония по-рано денем пред 5 хиляди души в Бари. Даниеле Лавия освен записа съвсем съвършен мач на посрещане, а и беше най-резултатен с 16 точки за италианците, а Александър Лафтов означи 10 за гостите.

В Двореца на културата и спорта във Варна, (25:20, 25:19, 25:22) и ще играе на четвъртфинала в понеделник против тима на (20:25, 22:25, 25:21, 25:23, 15:13).