Немският шампион Байерн (Мюнхен) претърпя кошмарна загуба при визитата си

...

Голям резил за Байерн

Немският първенец Байерн (Мюнхен) претърпя кошмарна загуба при визитата си на Айнтрахт Франкфут в мач от 10-ия кръг на Първа Бундеслига. Баварците отстъпиха с 1:5 на своя съперник, а с оглед и на останалите резултати от кръга, отборът се срина до четвъртото място във краткотрайното класиране.

Повратна точка в дуела сред Айнтархт и Байерн се оказа ранният червен картон, който получиха гостите. Жером Боатенг остави своите с човек по-малко на терена още в 9-ата минута на срещата.

До почивката домакините се възползваха два пъти от численото си предимство. Филип Костич откри резултата в 25-ата минута, а Джибрил Соу в 33-ата удвои преднината.

Роберт Левандовски върна един гол в 37-ата минута, само че през второто полувреме Айнтрахт вкара още три попадения, създатели на които станаха Давид Абрахам, Мартин Хинтерегер и Гонсало Пасиенсия. Айнтрахт се изкачи на шеста позиция със 17 точки, а Байерн с една повече е на четвърто място.
Източник: standartnews.com