Нефтохимик победи Дунав с 3-1 (20-25, 25-17, 25-23, 25-17) в

...

Нефтохимик пречупи Дунав с 3-1 гейма в Русе

Нефтохимик победи Дунав с 3-1 (20-25, 25-17, 25-23, 25-17) в последния, шести мач от третия кръг на мъжкото волейболно състезание. С това първенците се изкачиха на пето място в класирането с 2 победи и 1 загуба, колкото има и ЦСКА. Дунав е без победа с 1 точка на 11-то място.

Владимир Николов: По-добре е за волейболистите и почитателите, че мачът с Хебър беше дпогран

Наставникът на Левски упреква съдията Георгиев, че е унижил неговия тим

Домакините започнах доста мощно и взеха безапелационно първия гейм. Това разсъни момчетата на Найден Найденов, които имаха проблеми единствено в кря на третия гейм.

Георги Петров и Николай Къртев осъществиха по 16 точки. За домакините ветеранът Костадин Стойков приключи с 18 точки, а диагоналът Данаил Милушев наниза 16 точки.

В идващия кръг Нефтохимик ще бъде хазаин на Миньор, а Дунав ще преследва първа победа в залата на коравия тим на Марек.