Националният отбор на България за момчета U14 записа първа победа

...

Победа и загуба за националните отбори по баскетбол до 14 г.

Националният тим на България за момчета U14 записа първа победа на шампионата по плана YDF на ФИБА в Северна Македония. След провалянето от домакините на старта, през днешния ден те надделяха Турция с 67:53.

След оспорвани начални минути нашите взеха самодейността. На няколко пъти през първото полувреме те повеждаха и с двуцифрена разлика, само че на почивката противникът понижи за 33:36. Играта продължи относително равностойно след паузата, само че през последната част отборът на Веселин Веселинов и Ахилеас Зикас натрупа 15 точки задатък и удържа преднината си до последно. Българите означиха 9 тройки в мача против 4, като вкараха и повече наказателни удари от съперника си.

Георги Димов бе най-резултатен за България с 23 точки (3 тройки), само че позволи и най-вече неточности – 9. С 20 точки е Калоян Марчев.

Тимът на България при девойките U14 претърпя първо проваляне в Скопие – още веднъж от Турция с 42:49.

Баскетболистките на Лилия Георгиева и Теодора Петрова позволиха закъснение от 9:15 след 10 минути игра. Те обаче вкараха 12 следващи точки на старта на втория интервал и стигнаха до цялостен поврат, а на почивката водеха с 25:23. Няколко замени на водачеството белязаха третата част, а след края й Турция бе напред с 37:32, като повече не изпусна преимуществото си.

Най-резултатна за България бе Катрина Бозова с 11 точки, 7 има Валерия Стойчева.

Следващите мачове на тимовете ни са в събота (4 ноември) против Румъния.