Националният отбор на България за девойки до 19 г. започна

...

Девойките на България U19 разгромиха Гибралтар

Националният тим на България за девойки до 19 година стартира с летящ старт европейските квалификации. Възпитаничките на Станислава Цекова разгромиха Гибралтар със 7:0 в първия си дуел от група 5 на Лига Б и остават с огромни шансове за продължение в идната фаза.

Двубоят на ст. " Фадил Вокри " в Прищина протече при смазващо предимство на българските девойки, които още до почивката натрупаха преднина от четири попадения, дело на Димитра Иванова (2) и Александра Сергеева (2).

След почивката Елизабет Велкова, още веднъж Сергеева и Надежда Иванова (от дузпа) доведоха резултата до същински погром за противника.

В решителния дуел за първото място в групата на 14 ноември, понеделник, от 14:00 ч. България ще се изправи против домакина на квалификационния шампионат Косово.

Съставът на България: 12. Милена Караколева (58 - 1. Майя Станева), 8. Кристиана Караиванова, 4. Ванеса Иванова, 2. Йоана Станкова, 5. Ева Атанасова, 22. Преслава Йорданова (46 - 9. Виктория Цветкова), 7. Антония Ангелова, 16. Елизабет Велкова (84 - 18. Ивета Андрейчева), 14. Димитра Иванова (68 - 13. Преслава Иванова), 10. Надежда Иванова (67 - 11. Божидара Иванова), 19. Александра Сергеева.

Селекционер: Станислава Цекова