Националният отбор на България по баскетбол записа изключително ценна победа

...

България победи световния шампион Германия

Националният тим на България по баскетбол записа извънредно скъпа победа над международния първенец Германия. Нашите биха с 67:62 (7:19, 21:8, 11:18, 28:17) в „ Арена Ботевград “. Мачът беше от втория кръг в група D от квалификациите за Евробаскет 2025. Успехът първи за националите в квалификациите, а Германия позволи първа загуба. В първия си мач, а Германия би Черна гора.

Селекционерът Росен Барчовски избра в титулярния състав да стартират Павлин Иванов, Коди Милър-Макинтайър, Христо Захариев, Йордан Минчев и Димитър Димитров. Гостите започнаха по-стабилно и се откъснаха с 8 точки при 12:4. 7 следващи точки за Германия усилиха пасива до 4:19.

В началото на втората четвърт националите означиха 8 следващи точки за две минути. Така резултата стана 15:19. Два точни наказателни удара и тройка на Христо Захариев донесоха преднина от 20:19 за България и серия от 16:0. На полувремето резултатът беше 28:27 за България.

Второто полувреме започва с замяна на водачеството и нито един от двата отбора не успяваше да се откъсне. Германия обаче направи серия от 8 точки в края и завърши третата част при 39:45.

Нашите поведоха с 49:45 седем минути преди края. Съперникът обърна до 50:49, две минути и половина преди финала резултатът беше 54:54. Боянов и Захариев доведоха нещата до 59:54 75 секунди преди края. Последва бърза замяна на точки за 61:58 при оставащи 27.9 секунди. Милър-Макинтайър означи един углавен удар, а Боянов вкара за 67:62, подпечатвайки сензационния триумф.

за националния отбор на България с 23 точки, 5 битки и 4 асистенции. Христо Захариев приключи с 15 точки и 4 битки, а Георги Боянов добави 11 точки и 5 битки.

За Германия Оскар да Силва оформи дабъл-дабъл от 15 точки и 12 битки.
Източник: flashnews.bg