Националният отбор на Бахрейн записа много важна победа с 1:0,

...

Бахрейн запази шансове за елиминациите след късна драма с Малайзия

Националният тим на Бахрейн записа доста значима победа с 1:0, с която отстрани Малайзия от Купата на Азия във втория им мач от група Е на шампионата, който се изигра на " Джасим бин Хамад Стейдиъм " в Катар.

През първата част арабите владееха самодейността, само че не насочиха нито един прецизен удар. След почивката те ускориха своя напън, което даде резултат чак в последните секунди на срещата, когато Али Мадан осъществя победното попадение с отдалечен шут по земя след осъществяване на корнер.

Така Бахрейн остана на третото място в групата, само че към този момент с актив 3 точки, с което резервира възможностите си да продължи към елиминационната фаза. Място там обаче сигурно няма да откри тимът на Малайзия, който е на четвъртата позиция без актив. Първи е Йордания, а втори е Южна Корея, като и двата отбора имат по 4 пункта.
 Ирак - Япония 2:1 в шампионата за Купата на Азия
Япония смирено преклони глава пред " Лъвовете от Месопотамия "