Националният ни отбор по футбол до 21 години загуби с

...

Младежите не успяха да сътворят сензация срещу Нидерландия

Националният ни тим по футбол до 21 години загуби с 1:3 гостуването си на Нидерландия.

Двубоят, който бе европейска подготовка за шампионата след две години, стартира с напън на домакините. Въпреки това 20-ата минута младите " лъвове " откриха резултата.

Виктор Попов напредна и подаде Мартин Минчев, който от далечна отдалеченост изненада вратаря на " лалетата ".

В 37-ата минута избраниците на Александър Димитров пропуснаха нова опция посредством Виктор Попов, а секунди по-късно нидерландците изравниха.

Тимбер насочи рисков удар, който Дамян Христов мазета, само че Маатсен на празна врата направи 1:1.

В 47-ата минута Циркцее вкара за 2:1, а в самия край още веднъж той от дузпа оформи крайния резултат.

Тази загуба понижи още повече възможностите на България да се класира за европейското след 2 години, Младежите ни са на предпоследното 5-о място в групата с актив от 6 точки, като единствено Гибралтар е след тях в класирането.

Нидерландия продължава без загуба, само че заема второто място с 10 точки, на 3 от първия Швейцария.
Източник: btvnovinite.bg