Националната гарнитура на Португалия продължава с победите в своята група.

...

Кристиано и компания с разгром за едно полувреме

Националната гарнитура на Португалия продължава с успехите в своята група. Снощният мач прибави към актива им още 3 точки и по този начин те към този момент имат цялостен пакет от 24 в изиграните 8 дуела. Те разгромиха Босна и Херцеговина с 0:5 при визитата си в Зеница.

Снимка: БГНЕС / EPA/FEHIM DEMIR

Кристиано Роналдо поведе своите към триумфа с два гола в границите на първите 20 минути. Той откри резултата от дузпа още в петата минута, а по-късно удвои сметката си след асистенция на Жоао Феликс за 2:0. Останалите попадения за иберийците, бяха дело на Бруно Фернандеш (25′), Жоао Кансело (32′) и Жоао Феликс (45′). Така Португалия стана сигурният победител в групата.

Снимка: БГНЕС / EPA/JOSE COELHO

В същата група Словакия направи огромна крачка към шампионата в Германия следващата година. Те завоюваха скъпи три точки при 1:0 като посетител Люксембург. Този дуел бе пряк спор за второто място в класирането. И по този начин към този момент словаците са с пет точки повече (16) от вчерашния си противник при оставащи два кръга.

Единственият гол бе дело на Давид Дурис в 77-ата минута на дуела.

Източник: safenews.bg