Националката на България за Били Джийн Кинг къп Гергана Топалова

...

Гергана Топалова се класира за четвъртфиналите на турнир по тенис в Швеция

Националката на България за " Били Джийн Кинг къп " Гергана Топалова се класира за четвъртфиналите на сингъл на шампионата на клей в Бостад (Швеция) с награден фонд 25 хиляди $.

Поставената под №2 Топалова победи с 6:3, 6:7(2), 6:1 Зина Херман (Германия). Срещата продължи 2 часа и 38 минути.

Българката поведе с 3:0 и завоюва първия сет с 6:3. Във втория Топалова изостана с 2:4, само че обърна до 5:4 в своя изгода. При този резултат Гергана сервира за продобиване на мача, само че позволи пробив. След това Топалова загуби в тайбрека с 2-7 точки. В третата решителна част Топалова поведе с 4-0 и затвори мача в своя изгода с 6:1.

За място на полуфиналите Топалова ще играе против шестата в схемата Мадисън Сийг от Съединени американски щати.