Националката Гергана Димитрова и тимът на Волей Алба-Блаж завършиха с

...

Гергана Димитрова и Алба-Блаж победиха Прометей и ще играят в Купата на CEV

Националката Гергана Димитрова и отборът на Волей Алба-Блаж приключиха с победа в груповата фаза на най-престижния европейски шампионат - Шампионска лига.

Волейболистките на Стеван Любичич се постановиха над водения от някогашния народен селекционер Иван Петков Прометей (Днипро) с   3:1 (25:23, 25:20, 24:26, 25:16) в мач от група В на конкуренцията, изигран в Търгу Муреш.

Алба-Блаж приключи на трета позиция в таблицата със 7 точки (2 победи, 4 загуби), като ще продължат присъединяване си във втория по мощ шампионат - Купата на CEV.

Там отборът ще срещне полския Будовлани (Лодз) в четвъртфинален конфликт - в интервала 20-22 февруари. Вторият мач ще е седмица по-късно.

В четвъртфиналите на конкуренцията са и Мира Тодорова и КСМ (Търговище), които приключиха трети в група Е след победа над българския отличник Марица (Пловдив). Момичетата на Джовани Капрара срещат Олимпиакос (Пирея), воден от Лоренцо Мичели.
 Вече може да спечелите 200 000 лв. от Sportal.bg в новата секция Вече може да спечелите 200 000 лв. от Sportal.bg в новата секция " Домът на почитателите "
Гергана Димитрова се разписа със 7 точки (1 блокада). Най-резултатна бе Виктория Русу с 25 точки (2 аса, 2 блокади), с 24 точки завърши Бояна Миленкович (1 ас, 3 блокади). За противника Олександра Миленко се регистрира с 18 точки (1 ас), 15 точки осъществя Свитлана Дорсман (2 блокади).