Националът на България за Купа Дейвис Пьотр Нестеров се класира

...

Пьотр Нестеров се класира за четвъртфиналите на турнир по тенис в Кувейт

Националът на България за Купа " Дейвис " Пьотр Нестеров се класира за четвъртфиналите на сингъл на шампионата по тенис на твърди кортове навън в Ал Захра (Кувейт) с награден фонд 15 хиляди $.

Поставеният под №5 Нестеров се наложи над Володимир Якубенко (Украйна) със 7:5, 4:6, 6:4 за 2:34 часа.

Българинът поведе с 5:3 в първия сет, само че позволи равнене. След това той взе подаването на противника си в 11-ия гейм и при собствен сервис поведе в резултата. Във втората част Нестеров загуби подаването си в последния гейм и Якубенко изравни. В третия сет двамата печелиха геймовете си, а българинът съумя да пробие в последния гейм и да стигне до крайния триумф.

Следващият противник на Нестеров ще бъде лидера в схемата Янки Ерел (Турция).

20-годишният българин записа 12-а поредна победа във веригата на Световната федерация ITF в Кувейт, където завоюва предходните два шампионата от същия сан още веднъж в Ал Захра в края на октомври и при започване на ноември.