Наполи завърши подобаващо сезона в италианската Серия А, като се

...

Наполи завърши сезона с класика над Специя, Петко Христов остана извън състава

Наполи приключи уместно сезона в италианската Серия А, като се наложи с класическото 3:0 над Специя при гостуването си. Извън състава на домакините заради травма бе Петко Христов.

" Небесносините " взеха решение всичко през първото полувреме, когато поведоха с 3 гола. Матео Политано откри резултата още в четвъртата минута след асистенция на Калиду Кулибали.

В 25-ата минута Пиотър Зиелински бе на точното място и се разписа за 2:0 със мощен удар в левия ъгъл на вратата на домакините.

В 36-ата минута Андреа Петаня откри Диего Деме, който се разписа с акуратен удар.

Малко преди почивката попадение на Рей Манай за Специя с глава бе анулирано поради състояние на засада на един от съотборниците му при построяването на офанзивата.

След почивката не се случи нищо забавно на терена.

Така Наполи приключва сезона на третото място в класирането на шампионата с актив от 79 точки. Специя пък ще финишира на 16-а позиция с 36.