Наполи победи Специя като гост с класическото 3:0 в ранния

...

В Италия: Наполи дръпна с 16 точки на върха

Наполи победи Специя като посетител с класическото 3:0 в ранния неделен мач от италианската Серия А.

Така тимът на Лучано Спалети към този момент има 16 точки преднина пред Интер, който тази вечер ще играе градско дерби против Милан.

Въпреки цялостното предимство на тима от Неапол, първата част приключи без голове.

Още при започване на второто полувреме обаче Хвича Кварацхелия откри резултата за гостите от дузпа, отсъдена за игра с ръка в наказателното поле на Аркадиуш Река от Специя.

След това пристигнаха мощните изяви на Виктор Осимен от Наполи, който вкара два гола единствено в границите на пет минути.

В 68-ата минута нигерийският таран скочи по-високо от вратаря на домакините и с глава заби мощно топката в десния му ъгъл.

Веднага по-късно той се възползва от груба неточност на отбраната и от близко вкара без проблеми топката в мрежата за 3:0.

До края на мача единствено някогашният футболист на Левски и Черно море Мехди Бурабия опита да вкара почетно попадение за Специя, само че ударът му мина над вратата.
Източник: novsport.com