Наполи победи Дженоа с 2:1 като гост на стадион Луиджи

...

Късен автогол донесе победа на Наполи в Генуа

Наполи победи Дженоа с 2:1 като посетител на стадион " Луиджи Ферарис " в дуел от 12-и кръг на Серия А.

Домакините поведоха с гол на Кристиан Куаме в 20-ата минута, а Наполи възвърне равенството в средата на второто полувреме (62`) с прецизен удар на Фабиан Руис.

Гостите стигнаха и до цялостен триумф в срещата, с помощта на автогол на бранителя на Дженоа Давиде Бираски в 87-ата минута. Отборът на Карло Анчелоти е на второ място в класирането с актив от 28 точки, три по-малко от водача Ювентус, който през днешния ден гостува на Милан в дербито на кръга. Дженоа е на 14-о място в подреждането с 14 т. В другите съботни мачове от Серия А Парма надделя Торино с 2:1 на открито, а СПАЛ и Каляри приключиха наедно 2:2. /БГНЕС
Източник: dnesplus.bg