Намиращият се в тежка криза „Ботев“/Враца/ излекува самочувствието си с

...

Ботев/Враца/ прегази лесно с 3:0 непретенциозния Кариана за Купата /снимки/

Намиращият се в тежка рецесия „ Ботев “/Враца/ излекува самочувствието си с лесна победа с 3:0 над втородивизионния „ Кариана “/Ерден/ в 1/8-финален мач от шампионата за Купата на България.
Двубоят се игра на стадион „ Христо Ботев “ в регионалния град и стартира с минута безмълвие в памет на умрелите неотдавна митове Петьо Петров и Николай Бакърджиев.
Иначе домакините започнаха стремително. Още във 2-та мин. удар на Будинов беше избит от вратаря Станев в корнер, а при осъществяването му последва безредие. Най-съобразителен се оказа Венци Керчев, който опъна мрежата за 1:0.
Първата опция за гостите беше в 18-та мин., когато след пас на Ивелин Илиев Реджеб Халил от 2 метра стреля с глава в навън.
В 27-та мин. Доминик Янков пусна съвършен пас към Петър Атанасов, който от чиста позиция осъществя за 2:0.
В 37-та мин. двамата си размениха функциите - Атанасов изведе Янков зад отбраната и той с техничен удар направи 3:0.
Втората опция за гостите беше в 43-та мин., когато вратарят Христо Митов парира шут на Халил от дребен ъгъл.
След почивката темпото на игра спадна доста заради неналичието на конспирация към това кой ще е победител. Все отново двата отбора се постараха към 400 фенове по трибуните да не скучаят и мръзнат.
В 68-та мин. Дичев беше пропуснат от отбраната на домакините и от чиста позиция стреля високо над напречната греда.
В 75-та ми. след пас на Симеон Мечев Генов стреля от упор с глава, само че Станев прояви инстикт и мазета в корнер.
Източник: bulnews.bg