Мьонхенгладбах спечели сблъсъка на двете Борусии в първия мач от

...

Гладбах наказа Дортмунд с 4:2 – ВИДЕО

Мьонхенгладбах завоюва конфликта на двете Борусии в първия мач от 15-я кръг в. Гладбах победи с 4:2 над Дортмунд.. Те имат 25 точки и са шести. Домакините пък краткотрайно се изкачиха до седмата позиция с 22 точки.

Гладбах откри още в четвъртата минута – Йонас Хофман получи топката от Ларс Щиндл и не остави късмет на Грегор Кобел. Дортмунд изравни в 19-ата минута. Джуд Белингам изведе чудесно Юлиан Бранд, който осъществя за 1:1.

Равенството обаче не се задържа изключително дълго. В 26-ата минута Хофман центрира, а Бенсебайни вкара за 2:1. Само четири минути по-късно задатъкът на домакините към този момент беше два гола. Щиндл изведе Маркус Тюрам на центъра, той пробяга половината терен, излъга Кобел и вкара за 3:1.

Головото шоу през първото полувреме продължи с пето попадение. Нико Шлотербек вкара след безредие за 3:2.

Втората част стартира както първата – с гол за Гладбах. 40 секунди след почивката Хофман подаде на Куадио Коне, който повиши на 4:2. Вездесъщият Хофман прати топката във вратата на Дортмунд още един път в 69-ата минута. След намесата на ВАР поради нарушаване в офанзива обаче попадението беше анулирано.

Хофман е забъркан към този момент в 19 гола този сезон – 10 попадения и 9 асистенции. Това го прави най-резултатният немец в огромните пет шампионати на Европа.