Муса Дженепо отбеляза само няколко мига, след като се появи

...

Ранен червен картон обърка сметките на Брайтън и донесе първа победа на Саутхамптън

Муса Дженепо означи единствено няколко мига, откакто се появи като запаса, с цел да помогне на Саутхамптън да си обезпечи първата победа за сезона. В същото време това бе първа загуба за домакините от Брайтън, които приключиха срещата и с човек по-малко, откакто червен картон получи Флорин Андоне.

A big three points for #SaintsFC!

The key numbers, presented by @eToro: pic.twitter.com/vRu7LQdL4a
— Southampton FC (@SouthamptonFC) August 24, 2019
Дженепо означи първото попадение за “светците”, а Нейтън Редмънд оформи крайното 2:0 в последните секунди.

21-годишният малиец Дженеро се появи на терена в 53-ата минута и единствено две минути по-късно изведе отбора си напред. Мат Райън проби чудесно по лятото крило, прати топката към Дженеро и той да изпрати топката в далечния ъгъл.

Саутхамптън подпечата дефинитивно победа си в добавеното време на второто полувреме, когато Нейтън Редмънд прокара топката в мрежата след центриране на друга запаса - Софиан Буфал отблизо разстояние.

THAT FULL-TIME FEELING! pic.twitter.com/dpochNz5AJ
Брайтън остана с човек по-малко след единствено половин час игра, когато на Андоне бе показан пряк червен картон след нарушаване против бранителя на “светците” Ян Валери. До картона на Андоне, “чайките” бяха изцяло равностойни на своите посетители, а Нийл Мопай и Мартин Монтоя даже бяха близко да отбележат.

Люис Дънк означи за домакините седем минути преди края на първото полувреме, само че задачата бе попадението бе анулирано с помоща на системата от ВАР за поради засада на Дан Бърн. В идващият кръг Саутхамптън семейства на Манчестър Юнайтед, а Брайтън има тежката задача да гостува на шамшиона Манчестър Сити.
Премиър лийг 3 кръг, събота 24 август  Брайтън 0:2краен резулат  Саутхамптън