"Монтана" победи като гост "Хебър" с 3:1 в 3-ия кръг

...

Монтана победи като гост с 3:1 Хебър в Брацигово

"Монтана " победи като посетител "Хебър " с 3:1 в 3-ия кръг на Втора лига. Домакините, които нямаха позволен гол до този миг в шампионата, записаха първо проваляне. Монтанци пък с втория си следващ триумф се изкачиха на второ място със 7 точки.
За Монтана започнаха: Васил Симеонов, Васил Христов, Иван Михов, Костадин Гаджалов, Преслав Петров, Димитър Илиев, Владимир Айтов, Тони Тасев, Николай Цветков, Николай Минков и Атанас Илиев.
Пред цялостните трибуни на градския стадион в Брацигово играчите на Николай Митов бяха по-активни през първата част, само че Чаворски и Пехливанов пропуснаха положителни благоприятни условия.
Малко преди края на полувремето голмайсторът на гостите Атанас Илиев беше прецизен за 0:1. Таранът беше открит с центриране отляво на Тони Тасев, който тормозеше от самото начало Томислав Папазов. Илиев спря топката сред Асен Георгиев и Димитър Везалов, след което без проблем се разписа. Попадението е второ за сезона за голаджията на "Монтана ".
Втората част стартира с напън на "зелените ", което даде резултат в 50-ата минута. Тогава Чаворски беше прецизен с глава за 1:1. В 54-та мин. Николай Цветков попари отбраната на домакините, която изпитваше съществени компликации в този мач. Бившият състезател на ЦСКА стреля, вратарят Дебърлиев мазета, а при добавката Демона вкара за 1:2.
Няколко минути по-късно Николай Минков шокира хебърци с трето попадение. Крилото беше изведен зад отбраната и също означи дебютното си попадение за "Монтана ".
По-опитният състав на "Монтана " стартира да управлява мача и записа значима победа по пътя към efbet Лига, до момента в който към 1300 почитатели останаха разочаровани от провалянето, до момента в който близо 40 последователи пристигнали от Монтана изпратиха играчите си с овации.
Следващият кръг "Хебър " гостува на "Поморие ", а "Монтана " приема водача ЦСКА 1948.
Източник: bulnews.bg