Монтана 2003 записа разгромен успех с 134:43 (42:4, 36:12, 28:16,

...

Монтана громи с 91 точки разлика

Монтана 2003 записа победен триумф с 134:43 (42:4, 36:12, 28:16, 28:11) над Академик Пловдив като посетител в изтеглен мач от десетия кръг на женското баскетболно състезание. За баскетболистките на Стефан Михайлов това бе шести следващ триумф в шампионата, в който те са водач с цялостен актив от 12 точки.

Още в първите седем минути на мача стана ясно, че Академик няма да има никакви съпротивителни сили, защото Монтана започва срещата със серия от 32:0. Първата четвърт завърши при 42:4 в интерес на гостуващия отбор, а на полувремето разликата доближи 62 точки при 78:16.

През второто полувреме, въпреки и с по-ниски темпове, преднината на Монтана продължи да пораства, с цел да доближи до 91 точки в края. Александра Петрова бе най-резултатна за Монтана с 28 точки. Габриела Ангелова и Исабела Маседо прибавиха по 17 точки, а още четири баскетболистки на гостите приключиха с двуцифрен актив. За отбора на Академик, който позволи трета загуба в четири изграни мача, 11 точки осъществя Гергана Минчева.