Милан победи Ювентус с 2:0 в дербито на 9-ия кръг

...

Милан спечели дербито с Ювентус и гледа към върха на Серия А

Милан победи Ювентус с 2:0 в дербито на 9-ия кръг на Серия А. Головете за домакините отбелязаха

В 9-та минута пристигна първата забавна обстановка в мача. Хуан Куадрадо опита диагонален удар от границата на наказателното поле, само че топката мина около вратата на Татарушану. В 12-та минута Влаховиз взаимодейства с Аркадиуш Милик, само че полякът стреля право в ръцете на вратаря на Милан.

В 20-та минута Милан извърши корнер и след безредие Леао стреля, само че ударът му срещна дясната греда на Шчесни и топката излезна в навън. В 34-та минута Рафаел Леао опита шанса си от далечно разстояние, само че неговият изстрел още веднъж срещна гредата. Късмет за Ювентус. В първата минута на продължението на първото полувреме след центриране от корнер и удар с глава, топката попадна във Фикайо Томори, който се завъртя и от близка отдалеченост съумя да открие резултата - 1:0.

В 54-та минута Брахим Диас направи страховит независим пробив и съумя с прекрасен завършваш удар да удвои резултата в интерес на " росонерите " - 2:0. В 67-та минута де Кателаре изведе Тео Ернандес, който заобиколи технично вратаря и се опита да го превхърли от сложна позиция, само че топката мина над напречната греда. Аркадиуш Милик получи ужасно центриране в 70-та минута, само че ударът му с глава бе право в ръцете на Татарушану.

В 90-та минута Бремер имаше опция да стреля от пеналтерията след корнер, само че ударът му бе блокиран. Дивок Ориги напредна добре с топката и можеше да направи резултата типичен, само че ударът му бе избавен от Шчесни. До края на мача имаше разнообразни спречквания сред играчите, последнани от жълти картони, само че нямаше голови благоприятни условия и Милан победи с 2:0 в дербито с Ювентус.

С тази победа Милан към този момент е на трета позиция с актив от 20 точки, колкото имат и тимовете пред тях - Наполи и Аталанта, само че " росонерите " са с мач повече. Юве остават на 8 позиция с 13 точки, регистрирайки втората си загуба са сезона

Стартови сформира:

Милан:  1. Татарушану, 23. Томори, 19. Ернандес, 46. Габия, 20. Калулу, 4. Бенасер, 8. Тонали, 32. Побега, 10. Диас, 17. Леао, 9. Жиру

Треньор: Стефано Пиоли

Ювентус : 1. Шчесни, 3. Бремер, 19. Бонучи, 6. Данило, 12. Алекс Сандро, 17. Костич, 25. Рабио, 5. Локатели, 11. Куадрадо, 14. Милик, 9. Влахович

Треньор: Максимилиано Алегри