Милан отново влезе в негативна серия, след като загуби у

...

"Милан" навлезе в нова негативна серия след домакинска загуба от "Аталанта"

" Милан " още веднъж влезе в отрицателна серия, откакто загуби вкъщи от " Аталанта " с 0:2 в мач от 18-ия кръг на Серия " А ". Поражението е второ следващо за " росонерите " в калчото след разгрома с 0:3 от " Верона " в междинния кръг през седмицата.

Футболистите на Дженаро Гатузо изпитваха съществени компликации в изнасянето на топката, а всяко центриране от статично състояние в наказателното им поле вещаеше голова заплаха.

Брайън Кристанте откри резултата в интерес на " черно-сините " в 32-ата минута след центриране от фаул и неубедителна интервенция на вратаря на Милан Джанлуиджи Донарума.

Влезлият като запаса Йосип Иличич вкара втория гол за отбора от Бергамо в 71-ата минута. Словенецът засече топката от близко след съвършено центриране от ляво на Леонардо Спинацола.

Това проваляне остави " Милан " на 11-ото място в Серия " А " с 24 точки, до момента в който " Аталанта " към този момент има 3 точки повече и се изкачи на 7-ма позиция.
Източник: btvnovinite.bg