Милан и Сампдория поделиха точките след равенство 1:1 в първи

...

Милан взе само точка от Сампдория

Милан и Сампдория поделиха точките след тъждество 1:1 в първи мач от 29-ия кръг на италианската Серия А.

На „ Сан Сиро “ всичко най-любопитно се случи след почивката. Ветеранът Фабио Куалярела се възползва от неточност на домакините и трансферира излезлия отвън голлинията си Джанлуиджи Донарума за 1:0 в 57-та минута. Само две по-късно обаче гостите от Генуа останаха в понижен състав след втория жълт картон на Адриен Силва.

„ Росонерите “ натиснаха в търсене на изравнителен гол и стигнаха до подобен в 87-та минута посредством норвежецът Йенс Петер Хауге, който оползотвори асистенция на Франк Кеси. Същият можеше да донесе триумфа на Стефано Пиоли и компания, само че ударът му с десния крайник срещна страничния дирек на Емил Аудеро. До края резултатът остана неизменен и по този начин Милан се отдалечи от градския противник Интер, който оглавява класирането.
„ Нерадзурите “ водят пред „ росонерите “ с пет точки, само че и два мача по-малко, като по-късно довечера гостуват на Болоня. Сампдория е десети с 36 пункта. В идващите си мачове Милан гостува на Парма, а Сампдория е хазаин на Наполи.
Източник: bnr.bg