Милан и Аталанта завършиха 1:1 в мач от 24-ия кръг

...

Аталанта не се даде на Милан

Милан и Аталанта приключиха 1:1 в мач от 24-ия кръг на Серия А. Рафаел Леао вкара първия си гол в шампионата от септември предходната година насам в 3-ата минута. " Бергамаските " стигнаха до изравнителен гол на " Сан Сиро " в края на първата част посредством Тюн Коопмайнерс от противоречива дузпа.

През втората част " росонерите " бяха доста по-добрият тим, само че вратарят на гостите Марко Карнесеки на няколко пъти показва отличен инстикт. Аталанта пък рядко поглеждаше към вратата на своя съперникк.

Милан остава на трето място във краткотрайното класиране с 53 точки. Аталанта прекъсна серията си от пет следващи победи в Калчото и заема пето място в 46 точки.

Интер победи Лече с 4:0 като посетител в среща от 23-ия кръг на италианската Серия " А ". Мачът се игра на стадион " Вия дел Маре " в Лече.

Световният първенец със състава на Аржентина Лаутаро Мартинес откри резултата в 15-ата минута. Давиде Фратези повиши на 2:0 в 54-ата след асистенция на Алексис Санчес. Само 2 по-късно Лаутаро вкара втория си гол за класическото 3:0.

Крайният резултат оформи Стефан де Врай в 68-ата след пас на Федерико ди Марко. С триумфа Интер събра актив от 66 точки и са на 9 от втория Ювентус. Лече е 14-и с 24 точки.
Източник: lupa.bg