Микел Артета вярва, че Арсенал набира скорост в битката за

...

Арсенал набира инерция в битката за титлата във Висшата лига – Микел Артета

Микел Артета има вяра, че Арсенал набира скорост в борбата за купата, откакто победиха с 6-0 Уест Хем.

Артилеристите поддържаха огромния успех над Ливърпул от предходната седмица с още една изявена победа, най-голямата им победа като посетител във Висшата лига.

Кандидатурата им за купата удари буферите в този мач предишния сезон, когато взривиха преднина от два гола, с цел да създадат еднакъв 2-2, само че нямаше късмет за повтаряне, откакто Уилям Салиба ги изведе с глава в предни позиции и Уест Хям мигновено се срина.

Деклан Райс сграбчи две асистенции против някогашния си клуб, до момента в който Букайо Сака, Габриел Магалаес и Леандро Тросар също беше прецизен, всичко преди полувремето.

Сака вкара втория си гол в средата на второто полувреме, а Райс натри сол в раните с шеста от далечна отдалеченост.

„ Сега поддържаме и построяваме известна инерция “, сподели шефът на артилеристите Артета.

„ След мача с Ливърпул трябваше да покажем, че имаме този потенциал да повторите това равнище...