Майнц изненада Байерн Мюнхен и спечели с 3:1 срещата им

...

Майнц 05 показа как се бие Байерн Мюнхен

Майнц изненада Байерн Мюнхен и завоюва с 3:1 срещата им от 32-ия кръг на немската Бундеслига.

Баварците притежаваха топката през по-голямата част от дуела, само че домакините преобладаваха напълно при опциите. Мачът приключи с общо 24 голови положения за Майнц и едвам 4 за първенеца на Германия.

Домакините откриха в 18-ата минута посредством Буркард, а в 27-ата Ниакате повиши за 2:0. Малко по-късно Левандовски върна едно попадение, само че след подновяването на играта Барейро осъществя и оформи крайното 3:1.

Байерн остава първи със 75 точки, до момента в който за Майнц това бе извънредно значим триумф, с който постави завършек на отрицателната серия и с актив от 42 пункта се изкачи на деветата позиция.