Мария Мицова спечели титлите на сингъл и на смесени двойки

...

Мария Мицова спечели две титли в Солун

Мария Мицова завоюва купите на сингъл и на смесени двойки на интернационалния шампионат по бадминтон в Солун (Гърция). На финала на сингъл при дамите българката победи без проблеми Катрин Нюдолт от Австрия с 21:16, 21:8 за 23 минути. Номер 1 в схемата на смесени двойки Мария Мицова и Алекс Влаар победиха в разногласието за първото място против Магдалена Сверчинска и Милош Бочат (Полша) с 10:21, 23:21, 21:17 за 47 минути.

Българите взеха три следващи точки по пътя си към триумфа във втория гейм, а в третата част поведоха със 17:10 и без проблеми затвориха мача. Димитър Янакиев взе сребърно отличие, откакто загуби на финала на сингъл. Вторият подложен Янакиев отстъпи пред третия в схемата Ларс Шенцлер (Германия) с 21:14, 17:21, 19:21 за 58 минути игра. Българинът преодоля пасив от 14:18 в третата част и се приближи до 19:20, само че не съумя да направи поврат и загуби.