Марица загуби втората си контрола в Словения от шесткратния шампион

...

Марица загуби тежко от румънци в контрола

Марица загуби втората си контрола в Словения от шесткратния първенец на Румъния УТА (Арад). Румънският отбор стигна до поврат с 5:1, откакто преди този момент пловдивчани бяха разкрили.

Първата част бе равностойна и приключи без голове. Най-чистото състояние за Марица през първото полувреме се откри пред Станислав Маламов в 39-та минута. Той получи пас от десния фланг и стреля без закъснение, само че вратарят на румънския отбор избави.
До 65-та минута маричани стояха добре на терена Мариян Тонев с удар от отдалеченост можеше да открие при започване на второто полувреме. Това направи Валери Домовчийски в 61-та минута, откакто засече с глава центриране от фланга на Айкут Янъков. Постепенно в състава на пловдивчани бяха осъществени голям брой смени, като в игра влязоха всички от групата за мача, в това число и юношите. В 69-та румънците изравниха, а след две дузпи в тяхна изгода резултатът стана 3:1. До края на мача УТА стигнаха до още два гола след неточности в защитата на Марица.

Головете за румънците вкараха Постолачи на два пъти, Стеау, Матей и Негоеску.

Следващата контрола на " жълто-сините " е против сръбския " Раднички " (Крагуевац).

Марица: Илия Николов, Мартин Газиев, Димитър Аврамов, Симеон Вешев, Георги Иванов, Дъглас Иваноф, Мариян Тонев, Милен Танчев, Станислав Маламов, Веселин Марчев, Радослав Апостолов (Петър Начев, Йордан Пейчинов, Христиан Димитров, Валери Домовчийски, Васил Янин, Айкут Янъков, Станимир Димитров, Сали Садъков, Стефан Попов, Теодор Фърков, Виктор Петков)
Източник: trafficnews.bg