Марица постигна победа с 2:0 над Лудогорец II в среща

...

Марица се справи с дубъла на Лудогорец

Марица реализира победа с 2:0 над Лудогорец II в среща от 7 кръг от шампионата във Втора лига. „ Жълто-сините “ изиграха добър дуел и справедливо стигнаха до триумфа, като по този начин имат 100 процентов актив като хазаин. Освен това съставът воден от треньора Николай Димитров е в серия от 3 мача без загуба. Вратарят Илия Николов пък записа четвърта суха мрежа и е втори в тази ранглиста за Втора лига.
Прочетете още
Двата отбора изиграха здрав, само че правилен мач, на много високо движение, като се има в поради топлото време. Създадоха и много положения, като множеството бяха пред вратата на гостите. Победата не пристигна по никакъв начин леко, като отбора от Разград оказа опозиция и имаше своите положения в мача.

Срещата стартира с няколко нападения към двете порти, а в 7-та минута образцова офанзива на пловдивчани приключи с прекрасен гол. С отличен пас Симеон Вешев изведе Веселин Марчев по фланга, той напредна и центрира остро по земя към наказателното поле, където Станислав Маламов засече, откривайки резултата. Гостите дадоха отговор с две рискове в резултат на статични положения, а пловдивчани проведоха няколко бързи офанзиви. В 18-та минута домакините можеха да усилят преднината си. Веселин Марчев овладя и комбинира чудесно със Симеон Вешев, който стреля мощно, само че малко над напречната греда. Малко по-късно удар от отдалеченост на Станислав Маламов също мина над гредата. В 23-та минута, след корнер, Илия Николов мазета засичане с глава, топката бе посрещната от състезател на Лудогорец, който стреля, само че бранител на Марица блокира. Пловдивчани проведоха напън след 30-та минута и имаха нова опция за гол след свободен удар, само че не сполучиха. Бърза контра, в основата на която бе Станислав Маламов, също не приключи по стремежи метод. В 41-та минута отново Маламов центрира, а Веселин Марчев засече с глава, само че топката мина около вратата.

Марица стартира добре и второто полувреме. В 54-та минута Станислав Маламов получи топката на дъгата на наказателното поле и имаше опция да приключи, само че той задържа и пусна към нахлуващият на скорост от фланга Веселин Марчев, който с прекрасен диагонален удар удвои резултата. Срещата остана открита и след гола и офанзивите към двете порти продължиха. След 60-та минута гостите се пробваха да провеждат напън, който докара до две рискове пред пловдивската врата. В 66-та минута Владислав Найденов бе изведен самичък против Илия Николов, само че опитният пазач излезе и мазета, като получи удар в главата при обстановката. В 68-та минута Николов избави два поредни удара и още веднъж резервира мрежата си суха. „ Жълто-сините “ бързо излязоха от ролята на защитаващи се и до последните минути гостите нямаха рискови удари към вратата на Илия Николов, макар няколкото положителни техни офанзиви. А пловдивчани можеха да стигнат и до по-изразителен резултат. В 82-та минута удар на Валери Домовчийски мина около вратата, а в 88-та Айкут Янъков пропусна да се разпише от добра позиция, като бе неакуратен. В 89-та минута играч на гостите засече с глава центриране от корнер, като топката излезе в навън. Това бе и последната забавна обстановка в мача, а минутите от продължението на мача се доиграха умерено.

Марица има в актива си 10 точки след този мач и е единствено на 2 от челната тройка. Отборите във Втора лига са с много изравнени сили и надлежно доста близо един до различен в класирането, което води до огромни разбърквания след всеки кръг. След седмица “ възпитаниците на треньора Николай Димитров гостуват на „ Добруджа “ в Добрич. Срещата е от 17 часа на стадион „ Дружба “.

Марица: Илия Николов, Мартин Газиев, Георги Иванов, Димитър Аврамов, Илиян Йорданов (Петър Атанасов), Радослав Апостолов, Христиан Димитров (Милен Танчев), Станислав Маламов (Йордан Пейчинов), Симеон Вешев, Веселин Марчев (Дъглас Иваноф), Валери Домовчийски – капитан (Айкут Янъков)

Лудогорец 2: Дамян Христов, Димитър Господинов, Методий Стефанов (Петър Караангелов), Анастас Пемперски (Росен Иванов), Бранимир Костадинов, Велислав Минков, Владислав Найденов (Александър Ганчев), Димитър Илиев (Петър Георгиев), Тихомир Димитров, Хюсеин Кельовлуев, Цветослав Петров – капитан (Йоан Йорданов)
Източник: trafficnews.bg