Марица постигна първа победа в предсезонната си подготовка. Жълто-сините надделяха

...

Марица спечели първата си контрола от подготовката

Марица реализира първа победа в предсезонната си подготовка. " Жълто-сините " надвиха над Спортист (Своге) с 1:2. Контролната намира се игра в сряда, на терена в село Говедарци. Мачът стартира със забавяне поради проливен дъжд, който стартира малко преди началото на дуела.
Прочетете още
Двата отбора изиграха равносилен, здрав мач, с няколко много забавни обстановки.

В 9-та минута домакините извършиха заучено състояние, само че защитата на Марица реагира и бе маркирана засада. В 18-та Петър Атанасов стреля с глава, само че вратаря на " Спортист " Иван Гошев избави. Илия Николов изпревари Мартин Сандов в 32-та минута и не даде опция на футболиста на " шоколадите " да стреля. Така първата част приключи без голове.

Втората част също предложи добър футбол, само че имаше и попадения. Пловдивчани бяха по дейни на терена, изключително след началните 10 минути. В 55-та минута бе отсъден свободен удар, а за нарушаването Соломон Джеймс получи червен картон. По взаимна сделка футболистът бе сменен, а в игра влезе юношата Христо Цветков. Иван Андонов извърши добре и откри резултата. В 65-та минута Мартин Газиев центрира от фаул, а Димитър Аврамов засече с глава и изравни резултата. Малко по-късно Петър Атанасов изведе Валери Домовчийски самичък против вратаря, той го преодоля и стреля от дребен ъгъл, само че топката срещна гредата. В 74-та минута Радослав Апостолов пое топката на към 35-40 метра от вратата на съперника, със независим рейд преодоля петима от защитата на Спортист, след което копна топката около вратаря и означи за 1:2. В последната минута Станислав Маламов преодоля последния защитник на отбора от Своге и остана очи в очи с вратаря, само че със шпагат бе спънат от бранителя. Реферът обаче подмина обстановката, а незабавно по-късно даде завършек на дуела.

През второто полувреме доста добре се включиха юношата Христо Цветков, както и Теодор Фърков. Двамата оставиха отлични усещания с играта си. На останалите юноши бе дадена отмора поради скорошното им присъединение към лагера на тима. Новите попълнения Атанас Ташолов и Мирослав Пушкаров, които започнаха като титуляри, също се показаха на положително равнище.
В идната си другарска среща Марица ще срещне столичния Левски. Мачът е на 4 юли на стадиона в град Правец.

Марица: Илия Николов-капитан, Димитър Аврамов, Атанас Ташолов, Мирослав Пушкаров, Соломон Джеймс, Милен Танчев, Олджай Алиев, Христиан Димитров, Георги Трифонов, Петър Атанасов, Айкут Янъков (Радослав Апостолов, Мартин Газиев, Йордан Пейчинов, Теодор Фърков, Стефан Попов, Валери Домовчийски, Веселин Марчев, Христо Цветков)

За този мач отмора бе дадена на: Петър Начев, Виктор Петков, Ифеани Дейвид, Сали Садъков, Наско Христев, Ангел Пеев.

Спортист: Иван Гошев, Мартин Сандов, Георги Маджаров, Павлин Чиликов, Владимир Сиромахов, Владимир Семерджиев, Александър Бастунов, Кристиян Тасков, Калоян Стефанов, Радослав Живков, Мартин Кръстев (Ивайло Василев, Мартин Величков, Богомил Богомилов, Филип Ангелов, Йоан Маринов, Димитър Андонов, Иван Аврамов, Иван Митрев, Лукас Мартинс)
Източник: trafficnews.bg