Марица победи Янтра в домакинска среща от 15-ти кръг от

...

Марица с убедителен успех срещу Янтра у дома

Марица победи Янтра в домакинска среща от 15-ти кръг от шампионата във Втора лига.

В 18-та минута, при следващото меле в наказателното поле, Александър Праматаров получи на границата на наказателното поле и с прекрасен удар откри головата сметка на „ жълто-сините “.

Пет минути Мариян Тонев стреля към вратата, Валери Домовчийски засече с глава и осъществя за 2:0.

Веселин Марчев надигра цялата защита на гостите по десния фланг в 50-та минута, само че завършващият му удар мина на сантиметри настрана от задачата.

В 61-та минута Мариян Тонев засече неспасяемо с глава съвършено центриране от корнер за 3:0.

До края гостите от Габрово стигнаха до почетно попадение в 71-та минута, а то бе дело на Венцислав Славов.

На Марица предстоят няколко тежки дуели. На 3-ти ноември, от 14:30 часа, „ жълто-сините “ гостуват на Миньор в Перник, а на 7-ми, от 12:45 одобряват в Пловдив водача Етър. И двата мача ще бъдат излъчени директно в ефира на Диема Спорт. На 16-ти ноември Марица ще изиграе отсрочения си мач с Левски (Лом).

МАРИЦА : Илия Николов, Ангел Грънчов, Георги Иванов, Димитър Аврамов, Симеон Вешев, Янко Ангелов, Станислав Маламов (Айкут Янъков), Александър Праматаров (Милен Танчев), Валери Домовчийски (Мартин Газиев), Веселин Марчев (Теодор Фърков), Мариян Тонев (Сами Мехмедов). РЕЗЕРВИ: Петър Начев, Йордан Пейчинов

ЯНТРА : Богомил Цинцарски, Мартин Ангелов, Костадин Гаджалов, Преслав Петров, Симеон Чатов, Владимир Мичев (Иван Петков), Петър Казаков ©, Ивайло Иванов, Тони Иванов, Георги Недков, Венцислав Славов.
Източник: marica.bg