Марица (Пловдив) победи Славия като гост с 3:0 (25:16, 25:23,

...

Марица стигна финала за Купата на България

Марица (Пловдив) победи Славия като посетител с 3:0 (25:16, 25:23, 25:23) в първата полуфинална среща за Купата на България по волейбол за дами.

Пловдивчанки стартираха мощно и поведоха с 6:1, стигна се до 19:8, а първата част завърши при 25:16 след пусната топка на Христоскова.

Вторият гейм стартира по-равностойно - 7:7, а до 22:22 играта вървеше точка за точка, само че по-късно " жълтите " дръпнаха при 24:22 и това беше задоволително за крайното 25:23 при неточност от сервис за Славия.

В третата част Марица поведе с 6:2, само че Славия изравни до 8:8. Пловдивчанки дръпнаха с 3 точки при 20:17, само че домакините изравниха за 22:22. Марица се поздрави с краен триумф в мача в зала " Панайот Пондалов " след офанзива на Мария Кривошийска за 25:23.

Отборът от Пловдив се класира за 13-и си край в шампионата. Тимът е сегашен притежател на трофея и има общо 8 завоюва купи.

На финала Марица ще играе против спечелилия от другата полуфинала двойка сред ЦСКА и Левски София. Мачът ще се организира в събота от 17:00 часа в зала " Васил Симов ".