Манчестър Юнайтед спечели първия си трофей от 6 години насам. Червените

Манчестър Юнайтед спечели първия си трофей от 6 години насам.
Червените

След 6 години: Манчестър Юнайтед отново с трофей!

Манчестър Юнайтед завоюва първия си трофей от 6 години насам.

„ Червените дяволи “ победиха Нюкасъл с 2:0 във финала за Купата на лигата в Англия и по този начин подвигнаха трофей още в дебютния сезон на новия си управител Ерик загар Хаг.

Каземиро (33) и автогол на Свен Ботман (39) след удар на Маркъс Рашфорд донесоха триумфа на цялостния до краен лимит стадион „ Уембли “ в Лондон, където почитателите сътвориха същински празник и станаха очевидци на същинска борба, завършила с 6 жълти картона.

Тя стартира много нервно и двата тима много постоянно правеха непредизвикани неточности. Първата голова опция се откри пред Нюкасъл.

В 31-ата минута Давид де Хеа направи положително избавяне след рисков удар на Алан Сен-Максимен.

Попадение на Каземиро след центриране от фаул на Люк Шоу две минути по-късно даде решителна преднина в интерес на " алените дяволи " пред близо 90 хиляди фенове на митичния „ Уембли “.

В 39-ата минута Маркъс Рашфорд шутира към вратата на " черно-белите ", топката се удари в Свен Ботман и влезе в мрежата на Лорис Кариус, който е трети избор за вратар на джордитата, само че по подигравка на ориста трябваше да играе в Лондон.

След почивката Манчестър Юнайтед доминираше на терена, а късите интервали на превъзходство за Нюкасъл не трансформираха крайния резултат.

Антони и Бруно Фернандеш пропуснаха най-сериозните голови положения в интерес на тима от Манчестър, до момента в който Де Хеа още веднъж се отличи с няколко положителни спасявания в наказателното поле.

Така Нюкасъл остана без трофей от 68 години, до момента в който Манчестър Юнайтед победи за шести път с Купата на лигата в Англия.

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД - НЮКАСЪЛ 2:0
1:0 Каземиро (33)
2:0 Свен Ботман (39, авт.)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Манчестър Юнайтед: 1. Давид де Хеа, 23. Люк Шоу, 6. Лисандро Мартинес, 19. Рафаел Варан, 20. Диого Далот, 18. Каземиро, 17. Фред, 8. Бруно Фернандеш, 21. Антони, 10. Маркъс Рашфорд, 27. Вут Вегхорст;

Треньор: Ерик загар Хаг;

Нюкасъл : 18. Лорис Кариус, 2. Кийрън Трипиър, 5. Фабиан Шер, 4. Свен Ботман, 33. Дан Бърн, 39, Бруно Гимараеш, 36. Шон Лонгстаф, 7. Жоелинтон, 24. Мигел Алмирон, 10. Ален Сен-Максимен, 9. Калъм Уилсън;

Треньор: Еди Хау.
Източник: novsport.com