Манчестър Юнайтед се класира на финала за Карабао Къп след

...

Манчестър Юнайтед е на финал за Карабао Къп

Манчестър Юнайтед се класира на финала за Карабао Къп след втора победа над Нотингам Форест. След 3:0 в първия полуфинал, алените дяволи биха с 2:0 в реванша.

Във финала на „ Уембли “ отборът на Ерик загар Хаг ще се изправи против Нюкасъл Юнайтед..

На „ Олд Трафорд “ домакините играха без изключително напрежение. Преди почивката най-близо до гола беше Вут Вегхортс. Той засече центриране на Каземиро, само че уцеи гредата.

След почивката Тен Хаг пусна в игра като запаси Санчо, Марсиал и Рашфорд и това оказа помощ на отбора му. На трибуните пък беше. Головете паднаха небрежно в средата на второто полувреме. Рашфорд първо асистира на Марсиал в 73-ата минута, а три по-късно и на Фред за 2:0.

Манчестър Юнайтед не е печелил трофей от 2017 година насам. Тогава с Жозе Моуриньо отпред отборът взе Лига Европа. След това алените дяволи имат два изгубени финала – за ФА Къп (2018) и за Лига Европа (2021).
Източник: flashnews.bg