Рилски спортист победи Спартак Плевен с 90:82 в третия мач

...

Рилски спортист отново поведе в серията със Спартак след успех в Плевен

Рилски състезател победи Спартак Плевен с 90:82 в третия мач от полуфиналната серия от Националната баскетболна лига. Самоковците поведоха с 2:1 победи.

Равенството в резултата след първите 10 минути игра в зала " Балканстрой " в Плевен удостовери равенството в силите. Първата част приключи при резултат 20:20.

За самоковци обаче предстоеше най-резултатната им четвърт в дуела. Възпитаниците на Любомир Киров означиха 27 точки и поведоха с 9 точки на почивката - 47:38.

При подновяването на играта гостите даже съумяха да изградят задатък от 15 пункта. Плевенчани не съумяха да погасят изоставането си.

Най-резултатен бе Алън Арнет от отбора на спечелилите с 22 точки, 3 битки и 1 асистенция. Алекс Симеонов способства за успеха с дабъл-дабъл от 15 пункта и 10 битки. Джулиън Люис означи 20 точки за плевенчани.

Следващият конфликт от серията е на 14 май, вторник, от 19:00 часа, още веднъж в зала " Балканстрой ".