Манчестър Юнайтед победи Кристъл Палас с 2:1 в двубой от

...

Въпреки червения картон на Каземиро: Юнайтед устиска успеха над Палас

Манчестър Юнайтед победи Кристъл Палас с 2:1 в дуел от Висшата лига, с който приближи на три точки своя градски противник Манчестър Сити.

„ Червените дяволи “ събраха 42 пункта, до момента в който „ жителите “ са с 45, само че и мач пасив (утре, 5 февруари, против Тотнъм).

Бруно Фернандеш откри от дузпа рано-рано, а Маркъс Рашфорд с дежурния си гол удвои в 63-ата минута. В средата на втората част Каземиро си изкара малоумен червен картон, който получи откакто хвана противник за гушата.

Джефри Шлуп пък сгъсти облаците над Юнайтед в 77-ата минута, връщайки едно попадение, само че до второ такова не се стигна и колосът от Манчестър сграбчи скъпите три пункта.

Не лиши доста време на домакините да открият резултата. Люк Шоу получи страховит пас в кулоар в наказателното поле и мигновено опита да оправи центриране към дребния пеналт. Там обаче Уил Хюз пресрещна топката с ръка при едно последвало центриране на Рашфорд и след видео консултация с ВАР бе отсъдена дузпа за " алените дяволи ". Бруно Фернандеш застана зад топка и излъга Висенте Гуаита, с цел да даде преднина на своите - 1:0.

Юнайтед можеше на бърза ръка да поведе и с 2:0, само че Гуаита избави рисков удар с глава на Вегхорст, а при последвалото безредие Рашфорд не съумя да преодолее купа от играчи.

В средата на полувремето Рашфорд се отскубна от обраната на Палас и опита удар, само че Гуаита се намеси.

Юнайтед подвигна доста оборотите още с началото на второто полувреме, само че в първите му минути по този начин и не стигаше до чист късмет.

След малко повече от час астрономичеко време чаканият втори гол падна, а негов създател стана Маркъс Рашфорд.Английският национал засече от броени метри подаване по земя на Люк Шоу, което пристигна след дълготрайно разиграване от страна на домакините - 2:0.

Минути след втория гол за Юнайтед, ситуацията на отбора от розово закупи леко по-сиви нюанси. Край тъчлинията се получи същинско меле с присъединяване на двата тима, след което Каземиро бе изпъден. Основание за аления картон на бразилеца стана негова нападателна демонстрация, в която хвана с две ръце за гушата противник.

Почти незабавно се усети живецът в играта на лондончани, откакто останаха с човек повече. Де Хеа сподели необикновен инстикт при удар на Дукуре, отразявайки в корнер. При осъществяването на ъгловия удар обаче испанецът нямаше какво да направи и Джефри Шлуп, въпреки и малко инцидентно, засече във вратата му за 2:1.

FT / Манчестър Юнайтед - Кристъл Палас 2:1

1:0 Бруно Фернандеш 6` (д)

2:0 Маркъс Рашфорд 63`

2:1 Джефри Шлуп 77`

Манчестър Юнайтед: Давид де Хеа, Аарън Уан-Бисака, Рафаел Варан, Лисандро Мартинес, Люк Шоу, Бруно Фернандеш, Каземиро, Фред, Антони, Вут Вегхорст, Маркъс Рашфорд

Мениджър: Ерик загар Хаг

Кристъл Палас: Висенте Гуаита, Натаниел Клайн, Крис Ричардс, Марк Гуехи, Тайрик Мичъл, Шейк Дукуре, Уил Хюз, Джордан Аю, Майкъл Олисе, Джефри Шлуп, Одсон Едуардс

Мениджър: Патрик Виера