Манчестър Юнайтед изпусна преднина от два гола и завърши 2:2

...

Тотнъм показа характер и се спаси от поражение срещу Манчестър Юнайтед

Манчестър Юнайтед изпусна преднина от два гола и приключи 2:2 в гостуването на Тотнъм от 33-тия кръг на Висшата лига.

Намиращият се в тежка рецесия отбор на " шпорите " откри сили да измъкне точка от губеща позиция и да се задържи на петото място в класирането, тъкмо зад днешния си противник.

Това беше още един дебют на краткотрайния треньор Райън Мейсън отпред на домакините, само че той не стартира добре за Тотнъм.
 Снимка 615995
Източник:

Още в 7-ата минута Джейдън Санчо откри резултата след асистенция на Маркъс Рашфорд. Рашфорд се регистрира и с два пропуща преди почивката.

През втората част Иван Перишич пропусна самичък против Давид де Хеа, откакто вратарят избави. При получилата се контраофанзива Рашфорд се откъсна самичък напред и пред очите на неуверения Ерик Дайър простреля Фрейзър Форстър за повторно - 2:0.

Мачът обаче надалеч не беше решен. Тотнъм върна интригата в 56-ата минута посредством Педро Поро, а в идната офанзива Бруно Фернандеш удари греда за Юнайтед.

В 79-ата минута маркова за Спърс композиция донесе равенството - Хари Кейн откри Хюн-Мин Сон, а кореецът потвърди, че намира остарялата си форма и се разписа за 2:2.

В класирането Юнайтед остава четвърти с 60 т. пред Тотнъм с 54 и два мача повече.
 Нюкасъл победи Евертън с 4:1 в мач от 33-ия кръг на Висшата лига