Манчестър Юнайтед допусна първа загуба във Висшата лига от началото

...

Първа загуба за "Манчестър Юнайтед", "Сити" се възползва

" Манчестър Юнайтед " позволи първа загуба във Висшата лига от началото на сезона и към този момент изостава с 5 точки от градския противник " Манчестър Сити ", който победи с 3:0 " Бърнли ". " Червените дяволи " отстъпиха с 1:2 пред новака " Хъдърсфийлд " като посетител в дуел от деветия кръг.

Жозе Моуриньо извади от стартовия състав Хенрик Мхитарян и Маркъс Рашфорд, а още в 23-тата минута бе заставен да направи насилствена промяна, откакто Фил Джоунс се контузи. На негово място се появи Виктор Линдельоф.

Само пет минути по-късно домакините от " Хъдърсфийлд " поведоха с попадение на Аарън Муй. В 33-ата минута " Хъдърсфийлд " стигна и до втори гол посредством Лоран Депотр, който се разписа след комична неточност на Линдельоф. Шведът не съумя да почисти изритана напред топка от вратаря Йонас Льосл и тя стигна до Депотр, който с лекост повиши на 2:0.

През второто полувреме " Юнайтед " натисна, в игра се появиха Рашфорд и Мхитарян, само че " алените дяволи " стигнаха само до почетен гол в 78-мата минута, който бе дело на Рашфорд.

В същото време " Сити " пречупи " Бърнли " след 3:0. Серхио Агуеро даде задатък на " жителите " след тъкмо половин час игра, реализирайки от дузпа. Това бе първи гол за аржентинеца след претърпяната автомобилна злополука в края на септември.

Играчите на Пеп Гуардиола продължиха да бъдат по-активни и през второто полувреме и стигнаха до нови два гола, а техни създатели бяха Николас Отаменди и Лерой Сане. Двамата се разписаха в границите на 3 минути сред 73-тата и 75-ата.

Така " жителите " имат към този момент 25 точки и заемат безапелационно първото място, до момента в който " Юнайтед " е на втора позиция с 20 точки.

В другите мачове от кръга " Лестър " се върна в средата на таблицата след триумф с 2:1 над " Суонси " като посетител. Шинджи Оказаки бе прецизен за гостите, а Федерико Фернандес откри резултата с автогол. Точен за домакините в 56-ата минута бе Алфи Моусън.

С победа с 2:1 за гостите приключи и дуелът сред " Стоук Сити " и " Борнемут ". Жуниор Станислас направи асистенция на Андрю Сърман в 16-ата минута, а в 18-ата самичък осъществя дузпа за 2:0 в интерес на " черешките ". През второто полувреме " Стоук " стигна до почетен гол посредством Маме Бирам Дуиф, за който това бе трето попадение в последните два мача на " грънчарите ".

С гол на Мигел Мерино в 86-ата минута " Нюкасъл " победи с 1:0 " Кристъл Палас " и остави " орлите " на последно място в класирането с едвам 3 точки.

В момента се играе дуелът " Саутхемптън " - " Уест Бромич ", а на следващия ден предстоят два завладяващи мача: " Евертън " - " Арсенал " и " Тотнъм " - " Ливърпул ".

Източник: btvnovinite.bg