Манчестър Сити се класира за 1/16-финалите на ФА Къп след

...

Манчестър Сити с комфортна победа срещу Бирмингам за ФА Къп

Манчестър Сити се класира за 1/16-финалите на ФА Къп след лесна домакинска победа против Бирмингам Сити с 3:0.

" Гражданите " си осигуриха спокоен мач още след 15 минути игра. Тогава те към този момент водеха с 2:0 и на процедура отхвърлиха втородивизионния си противник.

В 8-ата минута Бернардо Силва откри. Португалецът удвои 7 минути по-късно след насрещен удар съвсем на празна врата. Кевин де Бройне слезе до аутлинията след многоходова композиция и върна към дупзата, елиминирайки вратаря Андрес Прието.

В 33-ата минута Фил Фоудън направи резултата типичен. Англичанинът овладя с едно допиране топката фронтално и стреля по земя в левия ъгъл на вратата - 3:0.
 Снимка 513155
Източник:

Това напълно успокои събитията на терена. Домакините владееха топката и нападнаха, до момента в който гостите се бранеха героичен.

След почивката Илкай Гюндоган вкара топката във вратата на Бирмингам. Но след ВАР беше преценено, че се е навел доста напред и е попаднал в засада.

В последните минути играчите на Бирмингам взеха самодейността и направиха всчико допустимо с цел да вкарат почетно попадение, до каквото по този начин и не се стигна.

Така след достигнатия полуфинал за Купата на Лигата през седмицата, Сити продължава борбата на четири фронта.