Манчестър Сити победи с 3:1 у дома срещу Арсенал в

...

"Манчестър Сити" победи "Арсенал" със спорна дузпа и гол от засада

" Манчестър Сити " победи с 3:1 вкъщи против " Арсенал " в дуел от 11-ия кръг във Висшата британска лига.
Лидерът в класирането към този момент има актив от 31 точки, до момента в който лондончани са на шестата позиция в класирането досега с 19 точки.

" Сити " повече в резултата в 19-ата минута посредством Кевин де Бройне след двойно подаване с Фернандиньо.

В 49-ата минута Начо Монреал фаулира Рахим Стърлинг в наказателното поле и Серхио Агуеро осъществя отсъдената дузпа. Аржентинският национал е голмайстор номер 1 в историята на " небесносините " със своите общо 179 гола във всички шампионати.

" Артилеристите " върнаха едно попадение посредством Александър Лаказет в 65-ата минута след удар от наказателното поле и асистенция на Арън Рамзи.

Веднага по-късно домакините проведоха сериозен напън към Петер Чех, който на два пъти избави вратата си след рискови удари на Де Бройне и Габриел Жезус.

Четвърт час преди края на мача " Манчестър Сити " се добра до трето попадение, което падна след съществени подозрения за засада. Давид Силва получи топката в наказателното поле на гостите, напредна и подаде към Жезус, който от близко фиксира крайното 3:1.
Източник: btvnovinite.bg