КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ!
 Снимка 618620
Източник:
37′
ГОООЛ! 2:0!! БЕРНАРДО СИЛВА! Домакините нанесоха втори удар малко преди края на първата част! В 37-ата минута Джак Грийлиш проби по лявото крило и откри нахлуващия Гюндоган, който слаломира сред бранителите на Реал и нанесе удар, само че той беше блокиран. За зла орис на мадридчани топката се върна на главата на Бернардо Силва, който я насочи неспасяемо в мрежата на гостите и означи втория си гол в мача!

GOAL | Manchester City 2-0 Real Madrid | Bernardo Silva (2)
— VAR Tático (@vartatico)

35′
Греда за гостите! Фантастичен шут на Тони Кроос от към 30 метра разтресе напречната греда! Реал (Мадрид) беше покрай изравнителния гол!
23′
ГОООЛ! 1:0!! БЕРНАРДО СИЛВА! В 21-вата минута на дуела Тибо Куртоа блесна с фамозно избавяне, отразявайки нов удар с глава на Ерлинг Халанд. Само две минути по-късно обаче гостите капитулираха. Кевин де Бройне разсече защитата на Реал с ювелирен пас към Силва, който пое кълбото в наказателното поле и с мощен шут с левия крайник изведе " жителите " напред в резултата!

GOAL | Manchester City 1-0 Real Madrid | Bernardo Silva
— VAR Tático (@vartatico) 19′
Опасно! Де Бройне шутира от директен свободен удар и изненада вратаря на Реал (Мадрид), но за благополучие на белгийския пазач, топката мина на към половин метър от десния непряк дирек.
14′  Снимка 618615
Източник:
13′
ХАЛАНД! Норвежкият голмайстор на домакините имаше отлична опция да открие резултата в тази 13 минута, която за наслада на гостите не се оказа съдбовна за тях. Грийлиш центрира в наказателното поле, Халанд нанесе удар с глава, само че Тибо Куртоа показва рефлекса си и опази вратата си от попадение.

7′
Първа опция за домакините! Родри се оправи със съпротивата на Кроос и Модрич, обезпечи си опция да шутира към вратата, само че изстрелът му мина настрана.
1′  Снимка 618613
Източник:
1′
НАЧАЛО НА МАЧА!
Състав 31. Едерсон 1. Тибо Куртоа 2. Кайл Уокър 2. Карвахал 3. Рубен Диаш 3. Едер Милитао 25. Мануел Аканджи 4. Дейвид Алаба 5. Джон Стоунс 12. Едуардо Камавинга 16. Родри 15. Федерико Валверде 20. Бернардо Силва 8. Тони Кроос 17. Кевин де Бройне 10. Лука Модрич 8. Илкай Гюндоган 21. Родриго 10. Джак Грийлиш 9. Карим Бензема 9. Ерлинг Халанд 20. Винисиус Жуниор Треньор Пеп Гуардиола Карло Анчелоти Резерви 19. Хулиан Алварес 7. Еден Азар 21. Серхио Гомес 11. Марко Асенсио 33. Скот Карсън 5. Вайехо 14. Аймерик Лапорт 17. Лукас Васкес 82. Рико Люис 24. Мариано Диас 26. Рияд Марез 13. Андрий Лунин 18. Щефан Ортега 23. Ферлан Менди 80. Коул Палмър 16. Одризола 4. Калвин Филипс 22. Антонио Рюдигер 47. Фил Фоудън 19. Даниел Себайос 6. Начо Фернандес 18. Чуамени
Манчестър Сити приема Реал (Мадрид) в реванша от полуфиналната фаза на Шампионска лига. Първият мач на " Бернабеу " приключи 1:1 и по този начин развръзката беше отсрочена за през днешния ден. Победителят от конфликта ще се изправи против Интер на финала.

Двата състава се изправят един против различен в повтаряне на полуфинала от предходната година, когато Реал продължи към разногласието за трофея след страхотна драма в реванша на " Бернабеу ".
 Интер - Милан 1:0 в реванш от полуфиналите на Шампионската лига
Интер е на край в Шампионската лига, " нерадзурите " не дадоха очаквания на Милан

" Нерадзурите " бяха безкомпромисни и във втория мач

Сега обаче " небесносините " имат домакинско преимущество във втория конфликт и ще се опитат да се възползват по най-хубавия метод от него - отборът няма загуба вкъщи в ШЛ в последните пет години, както и от началото на тази - 14 победи във всички шампионати на " Етихад ".

Сити са с опция за исторически требъл, като са на победа от купата във Висшата лига и са на край за ФА Къп, където ги чака дуел с градския противник Манчестър Юнайтед на 3 юни.

Реал от своя страна има опция да победи за 15-и път в шампионата на богатите. Отборът загуби финала за Суперкупата на Испания от Барселона с 1:3, като каталунците детронираха " белия балет " и в Ла Лига.