Малшансът лиши националният отбор на България за девойки от първи

...

Малшанс попречи на България да вземе точка от Финландия

Малшансът лиши националният тим на България за девойки от първи точки във втората фаза на европейските квалификации.

Днес нашите девойките изнесоха мощен дуел и водеха с 2:1 против Финландия, само че в края позволиха поврат.

Въпреки това отборът ни заслужи позитивни оценки за представянето си против мощния противник.

Тимът на Финландия, който бе записал победен триумф с 3:0 над домакина на Евро 2023 Белгия в първия си мач, бе сюрпризиран от проведената игра на българския отбор.

След равностойно начало, скандинавският тим откри резултата посредством Инка Саряноя в 19-тата минута, само че тъкмо преди почивката България нанесе двоен удар.

В 43-тата минута Надежда Иванова изравни от фаул, а незабавно по-късно Преслава Йорданова изведе " лъвиците " напред след асистенция на Сергеева.

Резултатът се задържа неизменен до последните десетина минути с помощта на мощната ни игра в отбрана, само че в 81-вата минута Линдстрьом въпреки всичко изравни.

В продължението Антикайнен донесе скъпи 3 точки за Финландия.

Последният мач на България WU19 от група А7 на втората фаза на евроквалификациите е против Белгия на 11 април от 19:00 ч.

В другата среща от групата Нидерландия победи с 2:1 Белгия.

Нидерландия и Финландия имат по 6 точки след първите два мача, а българките и белгийските девойки са без актив.

Съставът на България : 12. Милена Караколева, 8. Кристиана Караиванова, 2. Йоана Станкова, 4. Ванеса Иванова, 5. Ева Атанасова (84 – 6. Теодора Методиева), 22. Преслава Йорданова, 14. Димитра Иванова, 16. Елизабет Велкова, 7. Антония Ангелова (79 – 9. Виктория Цветкова), 10. Надежда Иванова (90 – 11. Божидара Иванова), 19. Александра Сергеева (84 – 18. Ивета Андрейчева).

Селекционер: Троян Радулов.
Източник: novsport.com