Мъжкият национален отбор по футбол победи с 1:0 като гост

...

България превзе Скопие, сложи край на негативна тенденция и завърши на второ място

Мъжкият народен тим по футбол победи с 1:0 като посетител Северна Македония, а единственото попадение вкара Кирил Десподов. След триумфа националите ни приключиха на второто място в групата си в Лигата на нациите, те сложиха завършек на 22 следващи мача без победа като посетител от 2018-а насам и това обезпечи и четвърта урна за жребия за квалификациите за Евро 2024.
Прочетете още
Преди началото на дуела почитателите на Северна Македония освиркаха българския химн.

Още в 14-та минута Северна Македония остана с 10 индивида, откакто Тодор Тодоровски фаулира жестоко Марин Петков и беше изпъден с пряк червен картон.

В 25-та минута удар на Ристовски беше избавен от Наумов.

В 50-та минута националите откриха след бърза контра Ради Кирилов изведе отлично Кирил Десподов, който дремя топката с гърди и с прекрасен удар не остави шансове на Димитриевски - 0:1.

В 59-та минута България можеше да удари за повторно, откакто Недялков стреля с глава, само че бранител на домакините почисти от голлинията.

В 62-та минута и пред вратата на България трябавше да се чисти от голлинията, когато удар на Алиоски беше изчистен от Антов.

В 86-та минута играчите на двата тима колкото да не се сбиха след съществено напрежение, само че се стигна единствено до жълти картони.

В крайното класиране в нашата група в Лига С завършихме на второто място с 9 точки, Северна Македония остана на третото място със седем. Групата завоюва Грузия, която се изкачва в Лига В, а Гибралтар са последни и изпадат в Лига D.

Следващите мачове на националите са на 16 и 20 ноември контроли против Кипър и Люксембург.

Северна Македония:  Столе Димитриевски, Гьоко Зайков, Висар Муслиу, Eгзон Бейтулай, Езджан Алиоски, Елиф Елмас, Енис Барди, Тодор Тодорски, Александър Трайковски (Стефан Ашковски 22 мин. (Дорин Бабунски 85 мин.), Милан Ристовски (Любче Дориев 61 мин.), Боян Миовски (Стефан Спировски 61 мин.)

България:  Даниел Наумов, Васил Попов (Йоан Стоянов 82 мин.), Пламен Гълъбов, Валентин Антов, Антон Недялков, Марин Петков, Янис Карабельов (Никола Илиев 46 мин.), Илиян Стефанов (Филип Кръстев 46 мин.), Илия Груев, Кирил Десподов (Иван Йроданов 90 + 3 мин.), Радослав Кирилов (Георги Русев 89 мин.)

Снимка: Спортал
Източник: trafficnews.bg