Мъжкият национален отбор по баскетбол на Пуерто Рико извоюва победа

...

Пуерто Рико победи Иран след силен финален щурм

Мъжкият народен тим по баскетбол на Пуерто Рико извоюва победа на старта на Световното състезание в Китай, откакто изигра отлична последна четвърт и се наложи над Иран с минималното 83:81 (16:30; 15:19; 20:16; 32:16) в първи дуел от програмата на група С.

Давид Уертас бе над всички в селекцията на спечелилите – 32 точки, а Гари Браун добави 10 точки за триумфа.

Хамед Хадиди се отличи с „ дабъл-дабъл “ за иранците – 22 точки и 16 битки, а Бехнан Яхчали също записа против името си 22 точки.

Двата тима си размениха по едно полувреме, откакто преди почивката баскетболистите на Иран определно диктуваха събитията на терена и след 20 минути игра имаха преднина от 18 точки – 49:31.

Във третата четвърт иранците отстъпиха самодейността, само че все пак, преднината им след 30 минути игра изглеждаше повече от задоволителна – 65:51, само че всичко най-интересно занапред предстоеше.

В заключителната четвърт баскетболистите на Пуерто Рико поеха напълно самодейността и 32 секунди преди края равенството бе възобновено – 78:78. Последва замяна на сполучливи стрелби от зоната за три точки, само че последната дума в мача бе на Хавиер Мохика, който вкара две точки със сирената, с които подсигури успеха за своя тим – 83:81.