Лудогорец разгроми с 8:1 Ботев (Враца) в мач от 25-ия

...

"Лудогорец" вкара осем гола за най-голямата си победа

Лудогорец " разгроми с 8:1 " Ботев " (Враца) в мач от 25-ия кръг на Първа лига. Игор Тиаго вкара хеттрик, а Кирил Десподов - два гола за триумфа. Кайо Видал, Клод Гонсалвеш и Матиас Тисера се разписаха по един път.

Това е най-голямата победа на " Лудогорец " в Първа лига, като отборът за първи път вкарва осем гола в един мач. Досегашният рекорден триумф беше със 7:0 против " Берое " в Разград през 2018 и със същия резултат против " Миньор " (Перник) като посетител през 2012.

" Лудогорец " стартира добре, като Тиаго и Десподов пропуснаха положителни благоприятни условия за гол. Шампионите получиха дузпа за игра с ръка след изпълнен директен свободен удар в 26-ата минута, а Десподов я вкара за 1:0. Тиаго означи втория гол с глава след корнер в 35-ата минута. В края на първото полувреме той още веднъж беше прецизен с глава.

Бразилският нападател оформи хеттрика си при започване на второто полувреме. Десподов вкара за 5:0 в 67-ата минута, а Видал беше прецизен единствено три минута по-късно.

Видал пропусна още една опция, а Якуб Пьотровски от " Лудогорец " удари греда. В 81-ата минута Чавдар Ивайлов вкара почетен гол за гостите от дузпа. Клод Гонсалвеш означи седмия гол за " Лудогорец " след третата асистенция на Десподов в мача. Матиас Тисера оформи крайния резултат.
Източник: dnevnik.bg